Announcement

Collapse
No announcement yet.

R65LS

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Re: R65LS

ΠΑΙΔΕΣ καλησπέρα.

emergency...

μπορούμε να βρούμε ΕΛΛΑΔΑ ελατήρια για το πηρούνι μπροστά???

πρόλαβα και έλυσα σήμερα το απόγευμα τη μία από τις 2 μπουκάλες και τα ευρήματα είναι άκρως ενδιαφέροντα...

θα κάνω αναλυτική παρουσίαση τις επόμενες μέρες για το ότι έχει γίνει μέχρι τώρα και το τι βρήκα...ειδικά σημερα...
    Χρήστος
    R65LS

Comment

Αν εννοείς για αμεσότητα να καταλάβω. Αλλιώς και αυτός που θα το πάρεις από Ελλάδα , από έξω θα το φέρει.
      Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό. Αβραάμ Λίνκολν

BMW R51/3 Restoration Project

Comment

Ναι για άμεσα έλεγα.
        Απ'έξω βρίσκω απο motorworks και motobins
        Χρήστος
        R65LS

Comment

εχω !!!!
          αφοδευε εν υψει περιoρα δε

Comment

εχε υπ οψιν οτι το κοπανημα της εκτασης ουδεμια σχεση εχει με τις τσιμουχες στεγανοποιησης,αλλα με την τρομπα η damper rod ,οπως θες πες το...εχει κατι πλαστικους αποστατες οι οποιοι φθειρονται με την χρηση και η καταληξη ειναι ο θορυβος που ακους...

καλο θα ηταν να κανεις πληρες λυσιμο που να περιλαμβανει και την αποσυρμολογηση αυτων για να εχει το κεφαλι σου ησυχο..θεωρω σχεδον δεδομενο οτι θα ναι ρημαδια εσωτερικα...

Comment

πάμε να το πιάσουμε.

όπως είχα γράψει και στο πρώτο μήνυμα, στο πηρούνι εμπρός είχαμε χτυπήματα στην πλήρη έκτασή του.

ήμουν σιγουρος ότι τα 2 ring :

ήταν διαλυμένα, πράγμα που όντως έτσι ήταν. απλά στην μία την μπουκάλα που ανοίξαμε χθες βράδυ για να καθαριστεί, ήταν γεμάτη τρίματα από το διαλυμένο ring.

το σημαντικότερο όμως, αυτό που με έκανε να ζητήσω ελατήρια ήταν ότι μέσα στην μπότα, ήταν και ένα ΚΑΡΥΔΑΚΙ 18άρι.....
              η πρώτη εκτίμηση που έγινε λέει ότι το χρησιμοποιήσανε στο παρελθόν για να προφορτίσουν και άλλο τα ελατηρια, ή, γιατί είχαν λάθος ελατήρια και δεν τους έβγαινε στο μήκος...

πέραν τούτου

ένω δείχνει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι μέσα και στην σωστή θέση,

με προβληματίζει γιατί στο παρακάτω video
              https://www.youtube.com/watch?v=WNHC00THAbw
              δείχνει ότι υπάρχουν ακόμα 2 λευκές ροδέλες, πράγμα που δεν μπορώ να εντοπίσω πουθενά, ούτε σε online store τύπου motorworks και motobins. να και το διάγραμμα

τώρα στο θέμα των ελατηρίων, δεν γουστάρω να ξαναβάλω μέσα το καρυδάκι... δεν μου κάθεται καλά ρε παιδί μου. και λογικά τώρα θα είναι εντελώς αλοιφή τα ελατήρια μετά από τόση έξτρα πίεση τόσο καιρό. και γιαυτό ψάχνω ελατήρια
              Attached Files
              Χρήστος
              R65LS

Comment

παίδες συνεχίζουμε...

θέλω να φρεσκάρω - να καθαρίσω τον κινητήρα εξωτερικά.
                λάδια καμμένα και τέτοια δεν έχει αλλά στα δικά μου μάτια θέλει φρεσκάρισμα.

τι υλικό προτίνουν οι κλασσικοί??

αν και έψαξα αρκετά εδώ σε πολλά θέματα δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο

ps τις επόμενες μέρες θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ για το τι έχει γίνει μέχρι τώρα στη μηχανή
                Χρήστος
                R65LS

Comment

Μαγειρική σόδα. Κάνει θαύματα

Comment

Αν εχεις και λάδια παλιά -καμμένα παραφινέλαιο

Comment

Originally posted by nikosK1200LT

, ' , . , . , -.
                      Καλησπέρα!
                      Σε καμιά βδομάδα θα είμαι Κατερίνη και θα ήθελα, αν γίνεται, να έρθω Κοζάνη να πάρω ένα cd με το manual. Δεν ξέρω πώς να στείλω pm στο ρημαδο-tapatalk, οπότε ελπίζω να δεις την ανάρτηση και να έρθουμε με κάποιο τρόπο σε επικοινωνία. Ευχαριστώ!

Sent from my iPad using Tapatalk
                      Ρε, αν και είναι ζούγκλα εκεί έξω, εσείς αφήστε τις ταρζανιές...

Comment

Έκανα παράθεση το μύνημα από nikosK1200LT αλλά δεν το έβγαλε. Σε αυτόν απευθύνομαι με το παραπάνω ποστάρισμα που έκανα. Ελπίζω να το δει...

Sent from my iPad using Tapatalk
                        Ρε, αν και είναι ζούγκλα εκεί έξω, εσείς αφήστε τις ταρζανιές...

Comment

Working...
                        X